12. Díky za svobodu pro naše děti!

Náš tříletý syn Šimon začal letos v září chodit do LMŠ Na dvorečku v Řevnicích. Každý den se do školky těší a chodí tam s velkým nadšením. Moc se mu líbí, že může celý den řádit s malými a velkými kamarády (rozumějte pedagogové) venku na vzduchu, užívat všech venkovních potěšení jako je hlína, písek, tráva, bahno, kaluže, louskat oříšky, zahrabávat se do listí, krmit morčátka a králíky. Již po dvou měsících vidíme, že je odolnější, otužilejší, samostatnější.
S manželem vedeme velmi často debaty o vzdělávání a směrování našich dětí. Považujeme oba za velmi důležité, jak, kde a s kým tráví naše děti svůj čas. Zde cítíme, že jsme si vybrali opravdu správnou cestu pro naší rodinu. Náš syn je veden velmi zajímavými a různorodými osobnostmi, ženami i muži. Každý z nich je originální, zajímavý a inspirativní. I my jsme se všemi pedagogy na jedné vlně.
Sami jsme velmi aktivní lidé, valnou část našeho volného času trávíme venku, v lese, na vodě, na vzduchu. Lesní školky nám umožňují dát našim dětem to, co bychom si sami vybrali pro sebe, kdybychom se znovu stali malými dětmi.
Jsem sama učitelka s praxí na různých stupních škol včetně MŠ. Myslím, že mohu tudíž srovnávat. Na LMŠ je mnoho pozitiv, ale jedno bych nadřadila všem – SVOBODA – svoboda prostoru, pohybu a sebevyjádření. Na vzduchu se vše lépe zvládá, chápe a také rozpouští. Vždyť to známe i my dospělí, když pociťujeme napětí sami v sobě, často jen stačí vyjít ven, nadýchat se čerstvého vzduchu a vše hned vypadá jinak.
Jsme s manželem velmi vděční, že náš syn může chodit do takové školky a přeji si z celého srdce, aby tímto směrem mohl jít i dále. A aby za 2 roky mohla do LMŠ Na dvorečku nastoupit i naše dcerka a pak třeba i naše další děti… a vůbec všechny děti našich kamarádů 🙂

Mgr. Pavla Krátká

LMŠ Na dvorečku, Řevnice, o.s. Jeden strom

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *